• Facebook
  • YouTube
Please select your page

Театр

ТЕАТРАЛЬНА СТУДІЯ «ПЕРВОЦВІТ»

Керівник : Гаджилова Олена Валентинівна , режисер  – педагог

          Театральну студію «Первоцвіт» було створено в нашій школі у листопаді 2007року. У першому складі студії почали займатися лише четверо учнів, серед яких – нинішня випускниця школи, театральна зірка «Первоцвіту», неодноразова переможниця творчих театральних конкурсів Яна Глощук. Тоді ж, у грудні 2007 року, студія презентувала себе учням школи новорічною мініатюрою «Пригоди в новорічному лісі».

          2008 року до учасників гуртка приєдналася потужна група учнів 5-х – 8-х класів. Акторські тренінги, вправи на увагу, ораторську майстерність, розвивальний ігровий практикум склали основу занять у студії. Актори студії стали бажаними учасниками всіх шкільних концертів та культурно-мистецьких акцій. Цього ж року було створено першу «повнометражну» виставу «Первоцвіту» - новорічну казку «Попелюшка». Роль Мачухи неперевершено зіграла Мар’яна Кудрявченко, яка є тепер керівником вокальної студії у нашій школі. Її молодший брат, Роман Кудрявченко став у «Попелюшці» кумедним та зворушливим Королем. А вже у березні 2009 року  ця вистава посіла друге місце на районному театральному конкурсі «Срібне джерело».

2009 рік став пам’ятний тим, що наша Мар’яна Кудрявченко виборола Гран-Прі районного конкурсу «Намисто Роксолани». Цього року до занять в студії доєдналися чудові юні актори: Каріна Лотоцька, Таня Кириленко, Вікторія Балан та інші. Творчий гурт студійців навіть презентував нашу школу на фестивалі театрів у Міжнародному Київському Університеті і знову посів почесне друге місце. Шкільні новорічні свята 2009 року прикрасила весела вистава «Пригоди новітньої Снігуроньки» з Яною Глощук у головній ролі. А у жовтні 2009 року було створено оригінальну авторську виставу за мотивами народних корейських казок «Феї Алмазних гір». Ця постановка була високо оцінена корейськими партнерами нашої школи.

          2010 рік приніс призове місце на районному конкурсі читців поезії Т.Шевченка нашій провідній актрисі Яні Глощук. А традиційною новорічною виставою для всієї школи стала театральна казка «Снігова королева». Саме ця вистава виборола лауреатство та звання «Кращої казкової вистави для дітей» на районному театральному конкурсі «Срібне джерело» у березні 2011 року.

          Поступово актори театральної студії стають визнаними ведучими концертів та загальношкільних заходів. Анастасія Юрко та Каріна Лотоцька стають почесними лауреатами районного конкурсу читців поезії Т.Шевченка. А найголовніше, що актори студії стають справжніми друзями, співробітниками та співтворцями тренінгів, етюдів, вистав, свого та шкільного життя. Адже, крім репетицій нас поєднує спільність думок і почуттів. Тому і дні народження, і свята, і спільні перемоги ми завжди святкуємо разом: сміємося, чаюємо, граємо у «Мафію», «Аліас», квести та відвідуємо театри, акції, концерти.     Досвідчені студійці поступово переходять у категорію помічників режисера : дуже часто саме вони ведуть розминку , тренінг перед основною репетицією, роблять первісні постановки окремих сцен у виставі. Кращими помічниками-режисерами стали Каріна Лотоцька, Яна Глощук, Мар’яна Кудрявченко, Анастасія Юрко, Каріна Вовк.

          Відтак, актори випробовують себе і як організатори дитячих свят та заходів, здатні інтерактивно взаємодіяти з дитячою аудиторією, «тримати» її, керувати і залучати малечу до співтворчості у виставі. Реалізацією такої задачі стала у грудні 2011 року вистава «Новорічні пригоди Сніжинкіної та Бурулькіна», де актори разом з глядачами грали, співали , активно спілкувалися. До цієї вистави доєдналися талановитий Дмитро Гаврилюк, Петро Сук, Антон Скорик. В той період ми працювали паралельно уже над двома театральними проектами «Новорічні пригоди» та «Мина Мазайло» Миколи Куліша. І нехай остання п’єса вивчається в 11 класі, а актори були восьмикласниками, та робота над виставою неабияк захопила усіх: якісна драматургія змусила приєднатися до проекту і органічного та веселого Дмитра Остапчука. Робота була кропіткою та тривалою. І у лютому 2013 року виставу «Мина Мазайло» було особливо відзначено на районному театральному конкурсі «Срібне джерело» званням лауреата та номінаціями «За кращу режисуру» та «Кращий акторський ансамбль».

          Кінець 2013 та початок 2014 року став особливим часом для студії та і для всієї країни: події на Майдані, наближення 200-річного ювілею Т. Шевченка змусили всіх нас по-новому осмислити поезію генія і все наше життя. Тому вистава «Свіча, запалена від серця», присвячена Кобзарю, народжувалася у надзвичайних думках та емоціях і у березні 2014 року її було представлено глядачам нашої та інших шкіл. Неймовірна атмосфера під час перегляду «Свічі» засвідчила студійцям важливу місію цієї постановки.

2013 року до роботи в студії над шевченківською виставою і «рімейком» уславленої «Попелюшки» долучилися учні (на той момент) 7-А класу – Каріна Вовк, Лєра Кліщевська, Аліна Рубан, Маша та Назар Крохуни. У цей же час стали займатися у «Первоцвіті» і Валентин Бондаренко та Євген Басалай. Обидві вистави того року були неодноразово показані глядачам нашої та інших шкіл.

          Мініатюри до концертів та заходів, творчі ювілейні вечори, ігрові програми для молодших школярів – це далеко не повний перелік творчих реалізацій наших студійців. Так, за ініціативи «Первоцвіту» в березні 2015 року було проведено поетичний вечір, присвячений Ліні Костенко, а на черговому на районному театральному конкурсі «Срібне джерело» 2015 року виставу «Дванадцять місяців» було визнано найкращою і присвоєно почесне перше місце. Остання вистава є спільним проектом театральної студії та хореографічного ансамблю «Адажіо» (керівник - Інна Кравченко). Останній проект відкрив нові театральні зірочки у школі. Це Мар’яна Довгаль, Аня Ситниченко, Женя Захарєнкова, Саша Васьківська, Іра Марченко. У виставі брав участь і випускник школи Євген Кравченко. Визначними перемогами студії стала лауреатська відзнака Анастасії Юрко на районному конкурсі читців поезії Т.Шевченка та визнання Каріни Лотоцької кращою актрисою конкурсу «Срібне джерело» 2015 року.

          А влітку 2015 актори студії стали організаторами кількох творчих акцій під час літнього шкільного табору та  разом з талановитим Дмитром Цапенком працювали над сценами з п’єси М. Старицького «За двома зайцями». Веселі мініатюри до Дня Вчителя, проведення загальношкільних творчих марафонів, робота над інтерактивною новорічною виставою «Продовження історії Попелюшки», регулярні тренінги та виховання нових талановитих (а талановиті у нашій школі абсолютно всі) студійців – все це складає калейдоскоп роботи «Первоцвіту» на сьогоднішній день.

          Репетиції студії завжди відкриті для ВСІХ. Заняття АБСОЛЮТНО безкоштовні. При собі треба мати палке бажання займатися театром та працювати над собою!

          Заняття щотижня у понеділок та четвер з 15-30.

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

BUY NOW ON THEMEFOREST

×

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Забыли пароль? |  Забыли логин?

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×