• Facebook
  • YouTube
Please select your page

РОЗМОВА З БАТЬКАМИ НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

РОЗМОВА З БАТЬКАМИ

НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Останнім часом в соціальних мережах з’являються   небезпечні  ігри для дітей та підлітків. У цих смертельних ігор багато назв: Синій кит», «Тихий будинок», «Рожева фея», «Розбуди мене о 4:20», «Піди з дому на 24 години», але результат завжди однаковий – закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

Насамперед, слід зазначити,  що ті, хто придумує такі ігри, тонко розбираються в психології підлітків, – вони тиснуть відразу на три больові точки.

По-перше, тиснуть на свідомість дітей, мовляв (ти слабодухий і не можеш це зробити, тобі це «слабо») – і  багато підлітків виконують завдання, щоб довести собі і комусь свою силу.  

По-друге, вони вміло маніпулюють дітьми – страх втратити рідних сильніший за страх власної смерті.  

По-третє, вони підносять самогубство, як відхід від всіх проблем в житті, допомогу і полегшення.                        

Деякі школярі хочуть самоствердження і проявити себе, тому беруть участь в подібних іграх.       Найбільше шансів потрапити у «сині-кити» – у дітей 5-8 класів (так як ще не розуміють загрози від кураторів гри, і від страху  виконувати їхні накази). Старші підлітки вже розуміють, що таке суїцид і усвідомлюють наслідки спричинення собі болю та ушкоджень, а менші – можуть розказати батькам.

      Є  4 тривожні сигнали, яків казують на те, що дитина вступила в небезпечну спільноту.

1.Дитина різкостає слухняною, але «відчуженною» (протягом 3-5 днів коло друзів, а головне — інтересів, різкоз мінився. Підліток стає відстороненим від реального життя і починає погоджуватися з усім, що йому говорять. Адже вважає, що все, що відбувається — неважливо, а головна мета його життя — в віртуальному співтоваристві, де він нарешті зрозумів сенс життя і знайшов однодумців).

2. У підлітка змінюється розпорядок дня (став вечеряти в кімнаті, змінює час відвідувань секцій, в один і той самий час сідає за комп’ютер).

3. Підліток млявий і постійно не висипається, може просипатись надто рано (о 4-й-5-й годині ранку) Цей час обрано спеціально: по-перше, пробудження вноч стомлю єдитину і тому вона швидко втомлюється, стає дратівливою і, що потрібно творцям небезпечних сайтів, розчаровується в житті. По-друге, в досвітній період організм, налаштовуючись на пробудження, виробляє адреналін, тому підйом в цей час викликає тривожність і страх про майбутнє.

4.Активні, постійно повторювані малюнки (захопившись чимось, підлітки починають це демонструвати в малюнках. Тривожними сигналами вважаються малюнки метеликів — вони живуть тільки один день, і китів (вони від відчаю викидаються на берег). Це символіка суїцидальних груп.

  Що робити, аби наші діти не стали учасниками групи смерті? 

Як поводити себе батькам?  –  8 ПОРАД   від психолога

1. Насамперед, поставте дитині нейтральнее питання – мовляв, чув/-а, що зараз популярна якась гра “Синій кит”(чи ще якась). І послухайте, що дитина вам розповість. Якщо він нічого про неї не знає – добре (тут головне не вдаватися в подробиці, щоб не розбудити в ньому цікавість). Якщо знає, уважно слухайте розповідь. Якщо в ньому повно подробиць і деталей, про які не пишуть в мережі, то є ризик, що ваша дитина же в грі. Також, має насторожити, якщо син чи дочка розказують про подружку, що бере участь в грі – цілком ймовірно, що він бреше і грає сам.

2. Немає сенсу говорити, що такі ігри небезпечні – на підлітків це вже не діє. Набагато ефективніше сказати, що ними маніпулюють. Для них буде одкровенням, що людина, що загрожує їхнім рідним, швидше за все, хвора і живе в іншому місті або навіть країні. І її завдання – не вбити батьків, а змуситид итину виконати її волю. Дітей таке дуже протвережує! Розкажіть їм, що на маніпуляції “ведуться” всі – скільки дорослих несуть всі свої заощадження шахраям, що телефонують їм серед ночі і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду! Покажіть дитині, що всі вразливі – для неї дуже важливо почути це від авторитетного дорослого.

3. Завдання вашої розмови – навчити підлітка мислити критично і питати себе про мету того чи іншого вчинку, обмірковувати все, що з ним відбувається.

4. Багато батьків в паніці вирішують встановити тотальний контроль над дитиною – забрати телефон, закрити вдома і т.д. У цьому теж немає сенсу – в XXI столітті підліток, якщо захоче, завжди знайде гаджет і доступ в мережу. Чим більше йогоо бмежувати – тим більше способів обійти заборони буде знаходитися. Ваше завдання – не контролювати, а дати підтримку, щоб дитина прийшла до вас з проблемою, а не приховувала її до останнього.

5. Зараз як ніколи важливий емоційний зв’язок з дитиною.

Більше обіймайте її, розповідайте, що в її віці теж помилялися, встрявали в якісь небезпеки, і вам допоміг хтось із дорослих. Дитині важливо розуміти, що навіть його “ідеальні” батьки теж оступалися, і це нормально, так само як і нормально просити допомоги у інших. Якщо розумієте, що зараз дитина вас не сприймає, попросіть її говорити з тим із дорослих, кому він довіряє – шкільним психологом, родичем і т. д.

6. Навіть, якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить. Подібні ігри – той випадок, коли вторгнення в приватне життя сина чи дочки виправдані. Переглядайте їх телефони та сторінки в соцмережах – але в присутності дитини. Цікавтеся у самої дитини, з ким вона там дружить, які групи цікаві і т.д.

7. Якщо розумієте, що дитина таки в грі, не потрібно, ні в якому разі, її лаяти. Проявіть інші емоції (не злість) – заплачте, покажіть, як сильно ви засмучені і як за неї хвилюєтеся. Запевніть, що разом з складної ситуації можна знайти вихід. Обов’язково підключайте тата – в такій ситуації чоловіче слово сильніше “маминого”. У розмові з дочкою батькові треба знайти, за що її похвалити, а з хлопчиками краще говорити в дусі “Давай поговоримо як чоловік з чоловіком, що ми (саме ми!) можемо зробити в цій ситуації”. Якщо тата немає, попросіть поговорити того, кому дитина довіряє – дядька, чоловіка сестри і т.д.      

Батькам потрібно  більше уваги приділяти  своїм дітям, незалежно від віку. Спілкуватися, цікавитися їхніми  справами та зрозуміти, чим діти цікавляться і чому заходять на різні сайти, так як і дорослі. Лише родинний затишок, тепло та любов допоможе дітям не піддатися на ігри невідомих.

8. Єдиними ліками, як допоможуть уберегти молодь від небезпечних для здоров'я і життя занять, будуть довірчі відносини, емоційно-теплі стосунки з батьками, розуміння психології підлітка і якісь позитивні захоплення дитини. Батькам потрібно подбати, щоб їхнід іти реально були зайняті, захоплен ічимось цікавим і корисним. Тоді у них розвагою буде улюблена справа, чи захоплення і не буде часу і бажання робити дурниці.

изображение viber 2021-02-18 20-06-47

 

НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ, ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЯКІ, ЯК ПРАВИЛО, ПОШИРЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ.

«Біжи або помри»

Діти свідомо чекають, коли авто наблизиться, та перебігають дорогу. Тож варто насторожитися. Тривожні дзвіночки: підлітки обговорюють або роздивляються в інтернеті аварії, проблеми друзів з дорожньою поліцією, якісь суперечки та парі, сутність яких вони не хочуть розкривати. Їх непокоять теми ризику, везіння, інтернет-популярності, «що людина здатна зробити на слабо».

Якщо з’явилися сумніви, варто про всяк випадок поговорити про перебігання. Але не намагайтеся приголомшити дитину ризиком загинути або тим, як ви страждатимете, якщо її втратите. Ці аргументи гаснуть поряд з бажанням завоювати авторитет ровесників в інтернеті. Краще розповісти про травми: втрату кінцівок, ризик бути прикутим до ліжка до кінця життя. Можна навіть сходити разом до лікарні у відділення травматології.

«Руфінг»

Ця смертельно небезпечна «розвага» полягає в тому, щоб освоювати дахи висотних будівель. Підлітки знаходять ті, де на горищі ненадійно замкнені виходи, або ж зламують замки. Руфери теж викладають відео зі своїми «пригодами» або ж просто проводять там час компаніями. Ті, хто зовсім не цінує своє життя, розпивають на даху пиво та інші алкогольні напої (після чого координація погіршується і шансів на безпечний спуск значно менше). Хтось проводить час із гаджетами, фотографує. Є й такі, хто грає у квача на даху, злазить згори на криті балкони.

«Космічний ковбой»

Це дуже давній спосіб досягти ейфорії, про який розповідають одне одному школярі. Раніше він був відомий як «собачий кайф». Але є свідчення, що він усе ще не втратив своєї популярності. Назва пішла через застосування собачих повідців або через те, що на початку підліток довго дуже швидко хекає, немов цуценя в спеку, присідає. Це підвищує тиск, серцебиття, прилив крові до голови. Після чого перекривають доступ кисню до мозку: легко здавлюють сонну артерію чи надавлюють на сонячне сплетіння. Коли мотузку, повідець чи рушник ослаблюють, дитина відчуває різкий перепад кровонаповнення, а з ним – відчуття, що нагадують результат вживання наркотиків. Це і називають «космічними мандрами».

У підлітка є величезний ризик дістати серцевий напад, інсульт, втратити відчуття тіла, замість послабити мотузку – випадково затягти. Його друзі можуть «перетримати» занадто довго так, що «гра» закінчиться летальним результатом. У поліції підозрюють, що частина самогубств через повішання підлітків, у яких на це не було жодних відомих причин, – якраз наслідки жахливих експериментів.

Виявити ознаки гри із задушенням можна, якщо в домі з’являються нові шарфики, повідки, краватки. Підліток може виглядати сонним, з почервонілими очима, починає страждати від головного болю, роздратування, проблем з пам’яттю. А сліди на шиї – вже яскраве свідчення біди. Знов-таки розмови про ризик загинути вразять тінейджера менше, ніж яскрава розповідь про наслідок інсульту в молодому віці або тривалого кисневого голодування мозку.

«Шопліфтинг»

Ця красива назва маскує звичайнісінькі крадіжки. Завдання – щось винести із супермаркету повз касу і не бути впійманим. Щоправда, мета – не збагачення чи отримання конкретної речі, а все те саме, підліткове: перемога в змаганні, доказ, що «не слабак», авторитет однолітків. Причому вдаються до цього, за відгуками в соцмережах, не асоціали, яких п’яні батьки залишили напівголодними, а нормальні учні з нормальних, а інколи навіть престижних шкіл. Адже саме для них це – екзотика.

Заморожені продукти проносять «на тілі», шоколадні батончики, шкарпетки та інший дріб’язок проносять у кишенях, спиртне переливають у пляшки з-під кока-коли тощо. Інколи дітям здається, що мета розважитися або зробити на спір захищає їх від суду. Тож розповідь про те, що за крадіжку кримінальна відповідальність настає з 14 років і один з її варіантів – позбавлення волі строком до 3 років, може стати для них відкриттям. Якщо дитина дивиться відео про шопліфтинг, модифікує одяг (пришиває потаємні кишені, пояси, розпорює підкладки тощо), якщо в домі з’являються нові невеличкі речі або снеки, краще відверто поговорити.

«Вогняний челендж»

Одна з нових горе-ігор, яку підлітки в соцмережах можуть кодувати словами «запалити не по-дитячому», «прикурити цигарку», «гра в пожежників». Ця жахлива забава захопила і США, і країни Європи, і віднедавна Україну. Тінейджери підпалюють одне одного та знімають на відео. Найчастіше йдеться про волосся або жаростійкий одяг. При цьому, як їм здається, вживають усіх заходів безпеки: поруч ванна з водою, друг з відром води чи навіть вогнегасником.

Утім, після таких експериментів діти з важкими опіками регулярно потрапляють до лікарень або навіть гинуть. Вогнегасник може не спрацювати або випасти з рук розгубленого приятеля, друг просто може впасти в ступор, синтетичний одяг може миттєво зайнятися, а від болю й жаху той, на кому палають речі, здатен втратити свідомість або через дезорієнтацію рухатися в іншому напрямку від ванної.

Зазвичай діти спочатку тренуються, тож привернути увагу батьків має підвищена цікавість до запальничок, сірників, прохання купити термостійкий одяг, запити в інтернеті та обговорення в соцмережах тем із кодовими словами.

«Виклик стрибка» або «Підсік»

І це не назви фільмів жахів, а нова смертельно небезпечна гра для школярів. Мета гри – випробувати своє тіло на спритність і витривалість. Як наслідок – важкі удари, переломи і навіть смерть.

Принцип гри: двоє з боків підсікають ноги третьому, що посередині. Жертва падає пластом на спину. Так учасники начебто випробовують себе на спритність та витривалість. А ще заробляють лайки в Інтернеті. Адже відео знімають і одразу викладають у соцмережі Не згрупуватися й упасти пластом уперед – в п'ятдесяти відсотках випадків значить щось собі зламати. Якщо падати на спину – може постраждати хребет і голова.

«Червона сова» на заміну «Синього кита»

Її умови – не спати 12 годин, постійно бути онлайн, одразу відповідати на повідомлення кураторів та дивитися психоделічні відео. Заманюють дітей через соцмережі. Якщо ті відмовляються виконувати завдання, їх шантажують.

 

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

BUY NOW ON THEMEFOREST

×

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Забыли пароль? |  Забыли логин?

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×